Czy project manager może zostać scrum masterem?

Agile project management szkolenie jest szkoleniem wybieranym przez wiele osób, które pracują w firmie wykorzystującej metodykę agile. Nie ulega wątpliwości, że metodyka agile ma coraz większą rzeszę zwolenników.

Dobrze jest jednak wiedzieć czym charakteryzują się metody agile. Oczywiście nie każdy menedżer odpowiedzialny za realizację projektów musi od razu uczęszczać na agile szkolenia. Na pewno jednak warto zaznaczyć, że project manager, który posiada odpowiednią wiedzę o metodykach agile, może zostać scrum masterem.

Scrum master to jedno ze stanowisk w zespole scrum. Oprócz niego wyróżniamy jeszcze product ownera czyli właściciela produktu, a także zespół deweloperski. Oczywiście nie każdy piastujący stanowisko menedżerskie od razu wie jak wygląda praca na stanowisku scrum mastera. Tego właśnie dowiemy się na szkoleniach i kursach.

Największy wybór interesujących szkoleń oraz kursów znajdziemy oczywiście w dużych, intensywnie rozwijających się metropoliach, takich jak Wrocław czy Warszawa. Dlatego też szkolenia menedżerskie Wrocław będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dobrze jest pamiętać o tym, aby brać udział jedynie w szkoleniach prowadzonych przez firmy profesjonalne. Warto więc odwiedzać strony internetowe poszczególnych firm szkoleniowych, a także sprawdzać opinie klientów o nich. Im większa liczba pozytywnych opinii, tym oczywiście większe szanse na to, że uda nam się odszukać firmę, która poprowadzi dla nas szkolenie w sposób jak najbardziej rzetelny i profesjonalny.

Na pewno dobrze byłoby pamiętać również o możliwości wzięcia udziału w kursach i szkoleniach, które są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia dofinansowane ze środków unijnych mają to do siebie, że prowadzone są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a my nie musimy ponosić całości kosztów udziału w nich.

To doskonała opcja dla wszystkich, którzy lubią oszczędzać. Zwracajmy również baczną uwagę na to czy szkolenia oraz kursy, w których bierzemy udział są dofinansowane ze środków unijnych. Jeżeli tak, będziemy mieć dowód naszego udziału w kursie.