woman in black long sleeve shirt covering her face with her hands

Czy stres może być motywujący dla pracownika?

Nie ulega wątpliwości, że stres posiada bardzo negatywne działanie na wiele aspektów naszego życia. Przede wszystkim stres może posiadać negatywny wpływ na nasze ciało oraz na nasz umysł.

Nie da się ukryć, że sytuacji, w których towarzyszy nam stres jest bardzo wiele. Na pewno nie należy zapominać o pracy, w której dochodzić może do wielu frustrujących zdarzeń i sytuacji.

Oczywiście w stres obfitują także sytuacje dnia codziennego. Nie można zapomnieć jednak o tym, że dysponujemy całkiem dużą ilością narzędzi, dzięki którym możemy redukować stres każdego dnia. Przede wszystkim wspomnieć należy tutaj o technikach relaksacyjnych, dzięki którym możliwe będzie wyciszenie się po stresującej pracy.

Bardzo pomocne będzie również radzenie sobie ze stresem szkolenie. Niezmiernie istotne jest jednak to, aby takie szkolenie poprowadzone zostało przez rzetelną oraz doświadczoną firmę.

Tylko wtedy możliwe będzie osiągnięcie konkretnych sukcesów. Nie zapominajmy jednak o tym, że stres w pewnych sytuacjach może być motywujący dla pracownika. Jeżeli na przykład stresujemy się tym, że nie zdążymy zrealizować jakiegoś zadania czy zlecenia firmowego w terminie, pracujemy intensywniej.

W efekcie w większości przypadków zadanie udaje się ukończyć w przewidywanym czasie, my czujemy się usatysfakcjonowani. Należy również dodać, że stres stanowi dla organizmu pewne poczucie zagrożenia, a w poczuciu zagrożenia nasz organizm pracuje intensywniej.

Oczywiście należy pamiętać, że stres może być motywujący, ale tylko w określonych przypadkach. Należy pamiętać, że nie dotyczy to wszystkich sytuacji. Długotrwały stres nigdy nie będzie miał bowiem pozytywnego wpływu na świadczoną przez pracownika pracę.

Dobrze byłoby gdybyśmy nauczyli się rozpoznawać oznaki długotrwałego stresu oraz oznaki stresu, który przemija, a może zadziałać na nas motywująco. Zarządzanie emocjami szkolenie będzie na pewno pomoce w zrozumieniu stanów emocjonalnych z jakimi boryka się nasze ciało i umysł. Dzięki szkoleniu zrozumiemy też jak odróżnić permanentny stres od stresu chwilowego.