Ready to listen to webinar

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Niełatwo znaleźć na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem pracowników.

Są tematy, które niełatwo będzie wytłumaczyć na spotkaniach szkoleniowych. Dlatego zyskuje na znaczeniu pomysł, by uzupełniać je przez webinary.

Jest to sprawdzona metoda na otrzymanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez potrzeby wychodzenia z biura. Zapisanie się na szkolenia online jest bardzo proste, a dodatkowo powodują one mniejsze koszty niż szkolenia stacjonarne. Zyski są bardzo podobne – po zakończeniu spotkania i opcjonalnym rozwiązaniu egzaminu końcowego, pracownicy otrzymują cenne certyfikaty, mogące na przyszłość poprawić ich szansę na podwyżkę lub bardziej zadowalające miejsce pracy.

Dostępność takich opcji często wiąże się także z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym zakładzie pracy.

Przełożeni korzystają ze zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Aktualnie gdy mamy do czynienia z epidemią będą z tego znacznie częściej korzystać. Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników zainstalowania bezpłatnego oprogramowania (chociaż nie w każdym przypadku, bo niektóre komunikatory są dostępne w wersji przez przeglądarkę).

Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko jest dla wszystkich uczestników widoczna w okienku kamery. Udostępni tam również podgląd własnego pulpitu i prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najlepsze firmy szkoleniowe gwarantują dostęp do dodatkowych materiałów dla swoich kursantów także po ukończeniu całego cyklu.

Webinary mają tę przewagę, że bez trudności stworzymy sobie notatki na komputerze poprzez używanie zrzutów z ekranu i oznaczaniu najważniejszych dla nas tematów. Można też zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w razie pojawienia się dodatkowych niejasności.