Working as a team

Jaka jest szansa na szkolenia dofinansowane?

Wielu ludzi korzysta z dofinansowań na szkolenia z Unii Europejskiej. Jest to dobry pomysł, ponieważ wiele szkoleń jest mocno kosztownych i nie każdego stać na to, by płacić za wszystkie szkolenia, w których chciałoby się wziąć udział.

Jednak czy każdy ma szansę na skorzystanie ze szkoleń dofinansowanych przez Unię Europejską? Zatem jaka jest szansa na szkolenia dofinansowane?

To wszystko jest uzależnione od kryteriów, które są podane w standardzie danego dofinansowania. Właściwie nie da się określić tak ogólnie, każdego interesanta rozstrzyga się indywidualnie.

Jeżeli masz jakiś pomysł na siebie i znalazłeś jakieś ciekawe szkolenie, które jest dofinansowane przez Unię Europejską to nie zwlekaj, tylko udaj się do najbliższego punktu informacyjnego w twoim regionie, który zajmuje się udzielaniem wszelkich informacji na temat szkoleń dofinansowanych przez Unię Europejską.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w skrócie PIFE ma za zadanie ocenić czy Twój pomysł na projekt ma szansę otrzymać dotację lub potencjalną pożyczkę z Funduszy Europejskich. Zatem jeżeli opracujesz dobry plan i projekt i rzeczowo przedstawisz wszystko w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich to dowiesz się jaką masz szansę na otrzymanie dofinansowania.

Dodatkowo zostaniesz poinformowany o warunkach, kryteriach i procedurach przyznania ewentualnego dofinansowania. Zatem wszystkie procedury zostaną Tobie jasno przedstawione tak byś mógł ocenić czy będziesz w stanie podołać temu szkoleniu i nie będziesz musiał się martwić o ewentualnych skutkach prawnych w wyniku błędu będącego efektem niewiedzy o jakiejś ważnej zasadzie.

Ze strony pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich możesz liczyć na pomoc w realizacji i rozliczeniu Twojego projektu.

Jest to bardzo ważne aby wiedzieć o wszystkich dokumentach, procedurach i terminach, które będziesz musiał zapamiętać jeżeli zdecydujesz się na dane dofinansowanie. Zatem pracownicy PIFE służą pomocą. Nie martw się ze zostaniesz sam ze wszystkimi papierkowymi formalnościami.