Si Img 392.jpg

Jakich umiejętności wymaga się od scrum developera?

Czy praca w zwinnych zespołach jest łatwa? Ciężko to ocenić. Ci, którzy pierwszy raz zaczynają pracę w firmach, są absolwentami studiów lub nie mieli do czynienia zbyt wiele z innymi technikami zarządzania, mogą ze stosunkową łatwością zacząć pracę w takim zespole bez potrzeby pewnych czynności przygotowawczych.

Aczkolwiek, zawsze dobrze przetrenowany zespół to efektywny zespół. Ogółem polecane jest agile project management szkolenie wszystkim pracownikom, nawet tym, którzy być może już w przeszłości przeszli przez tego typu warsztaty choćby po to, by odświeżyć wiedzę, zweryfikować, jak do tej pory zwinne zarządzanie było naprawdę wykorzystywane w projektach i co można byłoby usprawnić.

Szkolenie scrum developer to jedno z tych szkoleń, które wszystkich członków zespołu wprowadza w zakres obowiązków developera. Jest to ważne, aby każdy zrozumiał obowiązki płynące ze sprawowania swojej roli w zespole, jak i role pozostałych osób choćby po to, by nie przejmować na siebie części obowiązków, co do których nie posiada się uprawnień.

Od scrum developera wymaga się przede wszystkim komunikatywności – zarówno podczas składania raportu co do wykonanych zadań każdego dnia jak i przeszkód, pojawiających się na drodze do realizacji projektu.

Oprócz tego ogromne znaczenie mają jego umiejętności rozwiązywania problemów, zwłaszcza tych, które są efektem i wynikiem pracy całego zespołu. Jeżeli ten problem nie może zostać usunięty przez developera, powinien zostać zgłoszony do scrum mastera.

Developerów powinna cechować także organizacja pracy własnej, perfekcyjne zarządzanie czasem oraz zdolność do samomotywacji. Każdy w takim zespole jest kierownikiem, więc samodyscyplina ma znaczenie ogromne w powodzeniu projektu.

Szkolenia scrum skutecznie przekazują różne techniki, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane przez wszystkich członków zespołu, przez co wzrośnie satysfakcja klienta a firma dostarczy produkt najwyższej jakości, z którego klientowi będzie przyjemnie korzystać po zakończeniu projektu.