Smiling young worker with blank screen laptop

Szkolenia online – wiele korzyści bez wychodzenia z domu

W dobie Internetu każda większa firma, która pracuje nad organizacją szkolenia dla swoich pracowników, rozważa przeprowadzenie go w formie zdalnej. Webinary mają ogromną ilość pozytywnych stron. Platformy, z których korzystają najlepsze firmy szkoleniowe, zazwyczaj umożliwiają podłączenie wielu kont pod jedno szkolenie. To oznacza, że pracownik z wybranego przez siebie miejsca na świecie ma szansę wziąć udział w szkoleniu dla niego dedykowanym. Jedynym warunkiem jest posiadanie optymalnego łącza internetowego. Idealne zarządzanie praca zdalna określa także zasady odbywania szkoleń.

Zalety wynikające ze szkolenia online to między innymi moduły. Prowadzenie szkolenia w trybie stacjonarnym w przeważającej liczbie przypadków takiej możliwości nie dają, a to ze względu na koszty. W przypadku kilku modułów w czasie szkolenia online rozwija się różne umiejętności znacznie dokładniej, a ponadto pracownik nie jest przemęczony i więcej wiadomości zakoduje.

Ze strony uczestników szkolenia pojawiają się po zakończeniu webinaru pytania. Skuteczną metodą jest to, że na początku kolejnego modułu rozwiewa się te wątpliwości, zebrane w grupy pytań. Prowadzący szkolenie ma możliwość kilka zagadnień połączyć w jedno i w krótszym czasie udzielić wyjaśnień. Szkolenia przeprowadzane zdalnie w pewnych wypadkach są znacznie bardziej skuteczne niż szkolenia stacjonarne. Szczególnie w takich sytuacjach, kiedy uczestnicy zaznajamiają się z obsługą dowolnego oprogramowania (niezależnie czy zostanie ono zainstalowane na dysku twardym, czy jest dostępne zdalnie).

Potrzebne opcje testuje się na bieżąco na własnych laptopach, niezbędne narzędzia można dodać do „ulubionych” w przeglądarce, a notatki wykonać w formie screenów i zaznaczyć sobie w programie graficznym ważne funkcje. To nie byłoby możliwe na szkoleniu realizowanym poza siedzibą przedsiębiorstwa. W przypadkach zmiany stanowiska na wyższe w korporacji, zazwyczaj nie istnieje opcja doszkolenia się inaczej niż online. Praca zdalna zasady ma jasno wytyczone przez procedury. To dzieje się w sytuacji, gdy osoba szkoląca znajduje się poza granicami kraju, a jej przylot do Polski ze względów logistycznych jest niewykonalny.